Meb Haberler Son Dakika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meb Haberler Son Dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Kategori : SENDİKA
Haberin Tarihi :   22 Temmuz 2017 - 12:03

Kudüs onurumuzdur!

Büyüt
Küçült
Kudüs

Siyonist İsrail rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik uyguladığı cuma namazı yasağı Memur-Sen teşkilatları tarafından yurt genelinde protesto edildi. 81 ilde düzenlenen basın açıklamalarında Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanların onur meselesi olduğu mesajı verildi, zalimler telin edildi.

Memur-Sen teşkilatları, 81 ilde cuma namazından sonra bir araya gelerek Siyonist İsrail rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik uyguladığı insanlık dışı yasakları protesto etti. Sivil toplum kuruluşlarıyla ortak düzenlenen protestolarda İsrail’e tepki gösterildi.

Ankara’da, Hacı Bayram Camii’nde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları mensupları Filistin ve Türk bayraklarıyla kardeşlik ve dayanışma mesajı verdiler. Gıyabi cenaze namazının ardından yapılan basın açıklamaları sık sık slogan ve tekbirlerle kesildi.

Memur-Sen ve bağlı sendikaların genel başkan ve başkan yardımcılarının yanı sıra Memur-Sen Onursal Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ve AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de katıldı. Ankara’daki basın açıklamasında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, İsrail’in insan hakları ihlallerine bir yenisini daha eklediğini söyledi. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın Siyonistlerin kirli postalları altında ezilmesinin kabul edilemeyeceğini, Mescid-i Aksa ile birlikte Müslümanların namusunun da kirletildiğini vurgulayan Kaya,  Siyonizm’in asıl amacına adım adım ilerlediğini ifade etti. Kaya, “Aslında nihai hedefine doğru adım adım ilerliyor Siyonizm. Yüzyıllarca yaşadığı gettolarda oluşturduğu kin dolu ideolojisiyle kurduğu devletinin büyük hedeflerini, yani Büyük İsrail Projesini gerçekleştirmek için Allah’ın bize emanet ettiği ve ebedi hakikatin tapusu olan Mescid-i Aksa’yı ortadan kaldırmak için kirli bir tezgâh kurdu” dedi.

Bu yasakların İsrail’in güvenliği bahanesiyle uygulanıyor olmasının gerçekçi olmadığının altını çizen Kaya, şöyle devam etti: “Biz İsrail’in güvenlik kavramından ne anladığını iyi biliyoruz. Mescid-i Aksa’da son zamanlarda yaşananlar, İsrail’in yürüttüğü kirli savaşın en önemli halkasıdır. Çeyrek asırdır bölgemizde yaşanan kirli stratejinin de en stratejik ayaklarından biri Mescid-i Aksa’nın işgal girişimidir. Yani, Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar, Afganistan, Irak ve nihayet Suriye’de yaşananlardan bağımsız ele alınamaz. Kimileri inkâr etse de, emperyalizmin çirkef cürufu bizim bölgemize boşaltılırken, İsrail, şimdi tam zamanı diyerek Mescid-i Aksa’ya saldırmıştır.”

 

İnsanlığın özgürlüğü Kudüs’ün özgürlüğü ile mümkündür

Mescid-i Aksa’nın 1969’dan bu yana İsrail’in hedefi olduğunu belirten Kaya, “İslam dünyasının bölünmüşlüğünü ifade eden en son Katar krizinden sonra düğmeye bastı. Suriye’deki emperyalist projesinin oluşturduğu kaos da onun motivasyonu oldu. ABD’nin Suriye kaosundan yararlanarak desteklediği PYD terör örgütü dahi bu oyunun parçası. Hatta DEAŞ, FETÖ, emperyalizmin kurguladığı İsrail’in uyguladığı stratejinin bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa’nın bir onur ve varoluş meselesi olduğunu dile getiren Kaya, “Mescid-i Aksa, bizden uzak zannedenler, sadece bu üç örgütün yaptıklarına baksalar, neyin hedeflendiğini açık seçik göreceklerdir. Onun için, Mescid-i Aksa kirletilirken, biz de kirletiliyoruz, köleleştiriliyoruz diyoruz. Çünkü bugün insanlığın özgürlüğü ancak Kudüs’ün özgürlüğüyle mümkündür. Çünkü şerefle mühürlenmiş insan denilen varlığın namusu Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıların püskürtülmesiyle teminat altına alınabilir” şeklinde konuştu.

 

Uluslararası hukuk çözüm üretemiyor

Dünya kamuoyunun sessizliğine de tepki gösteren Kaya, “Emperyalist kurgunun tam ortasına oturmuş ‘uluslararası hukuk’ denilen kandırmacaya dayanıp, olayın çözülmesi artık mümkün değil. Rachel Corrie’ler bu hakikati gördükleri için İsrail’e karşı mücadele ettiler. Çünkü İsrail, emperyalist kurgunun bir ürünüdür. Yahudileri yüz yıllarca gettolara iten, onları ötekileştiren emperyalist ülkeler, kendi ırkçı düşüncelerinden beslenen Siyonizm’i desteklediler ve bugünkü İsrail devletini kurdurttular. Sonra da adım adım bu devletin genişlemesinin kılıfını hazırladılar. Bu hukukun adı uluslararası hukuktu” diye konuştu.

Uluslararası hukukun çifte standardına dikkat çeken Kaya, şunları söyledi: “Ne hikmetse, bu hukuk, hiçbir zaman Filistin halkı ve Filistin devletinin lehine işlemedi. Bizim hukuk anlayışımız güçlünün değil, hakikatin lehine işler ama genelde İslam dünyası özelde de Filistin için uluslararası hukuk, zalimin elindeki silah olmuştur. Bugün de aynısı geçerlidir.”

 

Barış ve adalet istiyoruz

Başta Kudüs olmak üzere, bütün İslam coğrafyasında barışın ve adaletin hâkim olması gerektiğini kaydeden Kaya, bu kaos ortamının dünyayı bir felakete sürükleyeceği uyarısında bulundu. Kaya, “Bizim mücadelemiz, sadece bizim için değil, insanlık içindir. Eğer Mescid-i Aksa saldırıları devam ederse, Kudüs İsrail’in işgalinden kurtulmazsa, korkarız ki emperyalizmin oluşturduğu kaostan dolayı yorulan dünyamız daha büyük felakete düçar olacaktır” dedi.

İsrail’in kararlarının sadece politik olmadığını, dini bir temelinin de olduğunu ifade eden Kaya, şöyle konuştu: “İsrail’in keskin inançları, ırkçı politikaları stratejik bir araç olmanın ötesinde bir anlam taşıyor. Mescid-i Aksa işgali, onların mitolojik inançlarının bir yansıması aynı zamanda. Sözde Süleyman Mabedi’ni ortaya çıkararak yeni bir armagedon oluşturacaklar. Mesihçi inancın doğası budur. Bu yüzden bütün insanlığa çağrıda bulunuyoruz.”

Tüm dünyanın, İsrail’in bu ırkçı tutumuna karşı ortak tepki göstermesi gerektiğini dile getiren Kaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Daha fazla geç olmadan katil İsrail durdurulmalı, Kudüs ve Mescid-i Aksa özgürleştirilmelidir. O yüzden buradan tüm dünyaya haykırıyoruz! Siyonist korsanların Mescidi Aksa’yı temellük etmesine izin vermeyeceğiz! Aksa işgalinin nereye varacağından gafil olanlar Sabra, Şatilla, Cenin, El Halil gibi katliamlara baksınlar. Biliyoruz ki, Siyonistler uluslararası toplumdan, uluslararası hukuktan değil, sadece ve sadece ümmetten, Müslümanların öfkesinden çekiniyor. Ayağa kalktığımızda zalimlerin nasıl diz çökeceğini 15 Temmuz’da gösterdik. Bugün de Aksa için ayağa kalkma günüdür.” Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Son Yorumlar
Ercan Çalışkan
çok teşekkürler...süper oldu...
HAC - KURBAN - UMRE REHBE
Facebook'ta Paylas
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Meb Haberler Son Dakika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meb Haberler Son Dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz | http://www.mebhaberler.com/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2018 - 2019