Bakan Yanık'tan 'Başak Cengiz' açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Başak Cengiz'in vahşice öldürülmesine dair görüntüleri medyaya sızdıranlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk dedi.

Bakan Yanık'tan 'Başak Cengiz' açıklaması
16 Kasım 2021 - 20:24

Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'da Can Göktuğ Boz (27) tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in görüntülerini medyaya sızdıranlar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan, Başak Cengiz paylaşımı

Bakan Yanık, "Başak Cengiz'in vahşice öldürülmesine dair görüntüleri medyaya sızdıranlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Başak kızımızın kederli ailesine bu acıyı tekrar tekrar yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yok. En başından beri takipçisi olduğumuz olayda hem kadına şiddetle hem de ülkemizdeki huzur ve güven ortamını bozmak isteyenlerle mücadelemizi sürdürüyoruz. Türkiye'de ne kadınlar, ne de aileleri savunmasız değildir, aksini düşünenler adalet karşısında hesap verecektir" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyareti

Başak Cengiz'in vahşice öldürülmesine dair görüntüleri medyaya sızdıranlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Başak kızımızın kederli ailesine bu acıyı tekrar tekrar yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yok.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum